El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak

Kadınların iş dünyasında yer alma oranı son senelerde artış göstermektedir. Fakat gerçekçi bir yaklaşım ortaya koymak gerekirse bu durumun sadece büyük şehirlerde yüksek olduğu görülmektedir. Anadolu’da birçok kadının yaşam koşulları sürekli olarak gidip gelecekleri bir iş elde etmeye uygun değildir. Bu nedenle kadınlar becerilerini para kazanma aracı haline getirebilmektedir.

Siz de el işi ve örgü konusunda bilgi sahibiyseniz bu becerilerinizi para kazanma aracı haline getirme imkanını yakalayabilirsiniz.  El işi ve örgü yaparak para kazanmak Instagram üzerinden büyük bir ilgi ile takip edilen alanlardan bir tanesidir.

Instagram Sayfanızı Oluşturun

Ücretsiz Pazarlama: Instagram hesabı açmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bu nedenle ürettiğiniz el işlerinin pazarlamasını tam manası ile ücretsiz bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

El işi ve örgü yaparak para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Örgülerinizin model aralıklarını geniş tutmalısınız. Renk konusunda de seçenekler sunarsanız elde edeceğiniz ilgi çok daha yüksek olacaktır.
  • Örgü modellerinin kişiselleştirilebilir olduğunu belirtmelisiniz. Örneğin müşterilerin adını veya soyadınızın baş harflerini işleyerek muhteşem örgüler ortaya koyabilirsiniz. Bu tip orijinal fikirleri hayata geçirmelisiniz.
  • Kargo konusunda sorumluluğu kendiniz almalısınız. Kargo ücretinin alıcıya ait olması her zaman kafa karıştıran ve kişileri sayfalardan uzaklaştıran noktalardan bir tanesidir.

Bu ipuçlarını dikkate alarak sürece dahil olursanız elde edeceğiniz kazanım çok daha yüksek olacaktır. Müşteri ağınızı ve takipçi kitlenizi geliştirirseniz bu alanda yüksek miktarlarda paralar elde edebilirsiniz.

Modellerinizi Videolu Anlatın

El işi ve örgü yaparak para kazanmak için takipçileriniz ile aranızda bağ kurmalısınız. Sadece satış üzerine bir sayfa açarak bu bağı dilediğiniz gibi kurmazsınız. Yaptığınız örgülerin nasıl imal edildiğini de ortaya koyarak çok daha büyük ilgi toplayabilirsiniz.

Örgünün veya el işinin her bir yapım aşamasını Instagram üzerinden anlatabilirsiniz. Bu şekilde takipçileriniz ile daha yakın ilişki kurmuş olursunuz. Onlardan gelen sorulara da hızlı şekilde yanıt vermelisiniz. Müşteri ilişkileriniz kuvvetli olursa elde edilecek kazanım seviyesi de oldukça yüksek olacaktır.

Load More Related Articles
Comments are closed.